Skip to main content

Nejčastější otázky na Paintball Brno

Máš ještě něco, co tě zajímá? Možná to najdeš právě tady.

Můžeme si zahrát kdykoli? Třeba i v zimě?

Jasně. Všechna naše hřiště jsou pro vás nachystaná po celý rok, 7 dní v týdnu, od rána do večera. Přes zimu a v nepřízni počasí rozhodně doporučujeme využít jedno z našich INDOOR hřišt. Nezapomeňte si však vždy hru předem rezervovat.

Kolik by nás mělo být? Budeme hrát sami?

Čím víc, tím lépe. Paintball je týmová hra, a když vás bude málo, nebude to taková zábava. Proto máme stanovené i min. počty. Pro venkovní hřiště je to 10 a pro kryté 8 nebo 6. Je-li vás méně, můžeme vás přidat k jiné skupině (platí jen pro OUTDOOR). Pokud je vás naopak více a chcete hrát sami, stačí nám to dát do poznámky při rezervaci.

V jaký čas máme přijít? Vadí, když někdo dorazí později?

Měli byste být na místě v čas, který jsme si domluvili při rezervaci. Je to potřeba obzvlášť kvůli společné instruktáži a přípravě. Individuálně ji bohužel dělat nemůžeme.

Jak se k vám dostaneme?

Na venkovní hřiště se dostanete IDS busem č. 510 (zastávka Ořechov-Tábor) nebo 501 (zastávka Ořechov-Orlovna). Pro firemní skupiny můžeme zajistit individuální přepravu.

Na kryté hřiště Paintball ARENA (Kr. Pole) se dostanete tramvají č. 12 (zastávka Dobrovského). Přímo naproti zastávce přes cestu uvidíte velkou budovu, kde se Paintball ARENA nachází. V levé části je označený vstup.

Na kryté hřiště Paintball HALL (Husovice) se dostanete tramvají č. 4 (zastávka Náměstí Republiky), pak pár minut pěšky ul. Gargulákova, až na její konec. Hala je před mostem na levé straně.

Co si mám vzít s sebou?

Na obou hřištích vám zapůjčíme vše, co budete ke hře potřebovat, od zbraní až po maskáče, na venkovním hřišti dokonce i boty. Můžete si však přinést i vybavení vlastní. Pak doporučujeme pevnou kotníkovou obuv, jakékoli starší oblečení a třeba i osušku do sprchy.

Jak to u vás vlastně probíhá a kolik to zabere času?

Po příjezdu na hřiště se vás ujme zkušený instruktor, který s vámi bude po celou
dobu. Převlečete se, projdete si bezpečnostní i herní pravidla, dostanete výzbroj a rozdělíte se do týmů. Hra pak může začít. Na paintball venku si vyčleňte alespoň 4 hodiny, na ten krytý polovinu.

Kolik nás to bude stát? Můžeme platit kartou?

Záleží na tom, které hřiště si vyberete. Mrkněte se na kompletní ceník. Průměrná útrata na venkovním hřišti je cca 1 000 Kč za osobu, na krytém to bývá o něco méně. Platbu kartou umožňujeme zatím jen na našem krytém hřišti v Brně – Husovicích. Zde přijímáme také benefitní karty společností Sodexo, Edenred, UP a Benefit Plus. Firemní zákazníci mohou využít platbu převodem.

Nabízíte i občerstvení nebo catering?

Součástí venkovního hřiště je i stylová hospoda, kde můžete jíst a pít, co hrdlo snese. Jídlo si ale musíte objednat dopředu (ceník na vyžádání). Na krytých hřištích nabízíme jen nápoje.

Jaké kuličky používáte? Jde barva z oblečení vyprat?

Kulička je vlastně tenkostěnná želatinová kapsle naplněná, ve vodě rozpustnou a snadno vypratelnou směsí potravinářské barvy, mýdla a vody. Oproti konkurenci používáme výhradně prémiové kuličky, které se od těch low-costových liší výraznou barvou skořepiny i náplně, což usnadňuje míření i rozeznání zásahu. Pouze na našem krytém hřišti v Brně – Kr. Poli hrajeme s kuličkami, které jsou z pryže, a tudíž vás po zásahu neobarví. Vlastní kuličky nejsou povoleny.

Bude mě zásah kuličkou bolet? Je paintball bezpečný?

Záleží, z jaké vzdálenosti a taky kam tě trefí. Většinou zásah ucítíš, ale není to nic dramatického. Modřinu si odneseš spíše výjimečně. Základním předpokladem bezpečné hry je použití speciální ochranné masky, kterou ti zapůjčíme a zajištěná zbraň mimo hru.

Mohou hrát paintball i děti?

Ano, i pro ně tu něco máme! Na našem krytém hřišti v Brně – Kr. Poli nabízíme i tzv. Junior Paintball, který používá odlehčené pušky s nižším výkonem a menšími kuličkami. Je vhodný jak pro děti od 9 let, tak i teenagery nebo dospělé, kteří mají jinak z klasického paintballu, obavu. Junior paintball představuje maximální míru ochrany, při zachování stejné porce zábavy, jako u paintballu pro dospělé. Účast vyžaduje doprovod alespoň jedné osoby starší 18 let (hrát nemusí).