Nejčastější otázky na Paintball Brno

Máš ještě něco, co tě zajímá? Možná to najdeš právě tady.

Můžeme si zahrát kdykoli? Třeba i v zimě?

Jasně. Všechna naše hřiště jsou pro vás nachystané po celý rok, 7 dní v týdnu, od rána do večera. V zimě každopádně doporučujeme využít jedno z našich INDOOR hřišť. Nezapomeňte si však vždy hru předem rezervovat.

Kolik by nás mělo být? Budeme hrát sami?

Čím víc, tím líp. Paintball je týmová hra, a když vás bude málo, nebude to taková zábava. Proto máme stanovené i min. počty. Pro venkovní hřiště je to 12 a pro kryté 8. Je-li vás méně, přidáme vás k jiné skupině (platí jen pro OUTDOOR). Pokud je vás naopak více a chcete hrát sami, stačí nám to dát do poznámky při rezervaci.

V jaký čas máme přijít? Vadí, když někdo dorazí později?

Měli byste být na místě v čas, který jsme si domluvili při rezervaci. Je to potřeba obzvlášť kvůli společné instruktáži a přípravě. Individuálně ji bohužel dělat nemůžeme.

Jak se k vám dostaneme?

Na venkovní hřiště se dostanete IDS busem č. 510 (zastávka Ořechov-Tábor) nebo 501 (zastávka Ořechov-Orlovna). Pro firemní skupiny můžeme zajistit individuální přepravu.

Obě krytá hřiště jsou v dosahu MHD. Paintball Arena Brno v Kr. Poli je na trase šaliny č. 12 (zastávka Dobrovského). Paintball Hall Brno v Husovicích je dostupná šalinou č. 4 (zastávka Náměstí Republiky), pak pár minut pěšky ul. Gargulákova, až na její konec.

Co si mám vzít s sebou?

Na obou hřištích vám zapůjčíme všechno, co budete ke hře potřebovat, od zbraní až po maskáče, na venkovním hřišti dokonce i boty. Můžete si však přinést i vybavení vlastní. Pak doporučujeme pevnou kotníkovou obuv a jakékoli starší oblečení.

Jak to u vás vlastně probíhá a kolik to zabere času?

Po příjezdu na hřiště se vás ujme zkušený instruktor, který s vámi bude po celou
dobu. Převlečete se, projdete si bezpečnostní i herní pravidla, dostanete výzbroj a rozdělíte se do týmů. Hra pak může začít. Na paintball venku si vyčleňte alespoň 4 hodiny, na ten krytý polovinu.

Kolik nás to bude stát? Můžeme platit kartou?

Záleží na tom, které hřiště si vyberete. Mrkněte se na kompletní ceník. Průměrná útrata na venkovním hřišti je cca 800 Kč za osobu, na krytém to bývá polovina. Karty bohužel nebereme, ale místo hotovosti můžete využít třeba dárkové poukázky a šeky firem Accor Services, Sodexo či Cheque Dejeuner. Firemní zákazníci mohou využít platbu převodem.

Nabízíte i občerstvení nebo catering?

Součástí venkovního hřiště je bar a restaurace. Můžete tam pít, co hrdlo snese. Jídlo si ale musíte objednat dopředu. Na krytých hřištích nabízíme jen nápoje.

Jaké kuličky používáte? Jde barva z oblečení vyprat?

Kulička je vlastně tenkostěnná želatinová kapsle naplněná, ve vodě rozpustnou a snadno vypratelnou směsí potravinářské barvy, mýdla a vody. Venku a na hale v Husovicích používáme, oproti konkurenci, výhradně prémiové kuličky, které se od těch low-costových liší výraznou barvou skořepiny i náplně, což usnadňuje míření i rozeznání zásahu. V aréně v Kr. Poli pak budete střílet nebarvícími kuličkami ReBall. Vlastní kuličky nejsou povoleny.

Bude mě zásah kuličkou bolet? Je paintball bezpečný?

Záleží, z jaké vzdálenosti a taky kam tě trefí. Většinou zásah ucítíš, ale není to nic dramatického. Modřinu si odneseš spíše výjimečně. Základním předpokladem bezpečné hry je použití speciální ochranné masky, kterou ti zapůjčíme a zajištěná zbraň mimo hru.

Mohou hrát paintball i děti?

Ano, ale musí mít vždy doprovod osoby starší 18 let. Doporučený min. věk pro hru je 12 let.