English version
Paintball Club Brno
Hry a turnaje > Proběhlé akce

 CO NABÍZÍME
 NAŠE HŘIŠTĚ
 CENÍK
 FIREMNÍ AKCE
 JAK OBJEDNAT AKCI
 ČASTÉ DOTAZY
 DÁRKOVÉ POUKAZY
 O PAINTBALLU
 RADY A TIPY
 PŮJČOVNA
 KONTAKT
Jsme na Facebooku, přidejte se!


TOPlist


 Paks Open Hungarian Indoor Cup 2005

[ 15.01.2005 v 08:00 hod., Paks, Maďarsko... Účastnili jsme se

obrázekVzhledem k tomu, že halových turnajů, pro jejich finanční a organizační náročnost, není v průběhu roku příliš mnoho, uvítaly 4 české týmy možnost účasti na v pořadí již druhém ročníku maďarského Indoor Cupu. A třebaže minulý ročník byl zvládnutý na jedničku a stěží se tak dalo očekávat nějaké výrazné zlepšení, organizátoři nás mile překvapili. Výborně zvládnutý turnaj, skvělé zázemí a servis, účast 21 týmů ze Švédska, Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Slovenska a samozřejmě ČR.

Fotky z akce... >>Již dlouho dopředu avízovaná hromadná doprava Hogenbusem NEOPLAN s klimatizací, televizí, barem, WC, letuškami a jinou havětí, ze kterého se později vyklubala mobilní, vysoce výkonná mrazicí jednotka zn. KAROSA, dávala tušit, že cesta do stovky kilometrů vzdáleného maďarského Paksu bude nejen dlouhá, ale i plná legrace a nevšedních zážitků. Jen si představte osazenstvo čtyř předních českých týmů Troja, Rampage, Orca Killers a Rats spolu s jejich kapitány – baviči (Hogen, Renda, Kuťa a jim podobní), jejich fanoušky a dostatečné zásoby pití (lihu). Pokud jsou zmíněné položky uzavřeny do jedné škatule po dobu asi 10 hodin, pak vzniká něco, co se nedá popsat. Musí se to prostě zažít.

Po příjezdu na místo určení, “statisícového velkoměsta“ Paks, kde máte problém najít anglicky mluvící obyvatele, personál, ale i bankomat, jsme se vydali rovnou na hřiště, vyložit zásoby kuliček a obhlédnout překážky a zázemí. Milým překvapením bylo klasické Sup´AirBall hřiště ZAP, namísto původního, s centrálním dofukováním, díky kterému nebyla minulý rok nouze o pořádné “držkopády“. Následovala řádná prohlídka, náčrt hřiště a jeho důkladné prostudování na pokoji. Hřiště bylo hodně otevřené a bylo jasné, že při rozběhu půjde do tuhého. Navíc koberec, který už pamatoval minulý ročník, se tvářil, jako že už více oleje a barvy z kuliček nenasákne. Prostě pěkná skluzavka, ale alespoň se nepálily při "slejdech" kalhoty.

Letos se tým Rats objevil opět v novém složení, a to Kuba, Imp a Čočík – útok, Kuťa s Matesem - obrana. Hostování přijal i bývalý člen, kdysi nejlepšího čekého týmu Tora Tora, Rosťa Hovězák, který plnil taktéž roli zadáka.

Sraz kapitánů byl v 9 hod. a jelikož náš kapitán Kuťa ovládá asi 17 jazyků, ale angličtina mu zrovna moc nejde, vyslali jsme hráče s největší kadencí, Čočíka. Pravidla se nijak nelišila od předchozích. 3 skupiny po 7 týmech, první tři týmy postupují do kategorie Amateur, zbytek jde do Novice. Jako na potvoru nám losem připadla jiná skupina než ostaním českým týmům, takže na pořádný výprask, který jsme minulý rok udělili nejlepšímu českému týmu Troja, jsme mohli letos zapomenout. Ale možná, že to bylo dobře, jelikož celá kvalifikace byla ve znamení chaosu v našem týmu. Předem domluvená taktika zkolabovala poté, co já, coby útočník pravého křídla, jsem byl nucen nahradit roli zadáka – hostujícího Rosti Hovězáka, který se ke konci necítil z nějakého důvodu ve své kůži. Výsledkem bylo nepostoupení do lepší kategorie Amateur, kde jsme se mohli ledasčemu přiučit. Malou záplatou na duši mohlo být snad jen vítěztví nad slovenským týmem X-treme Levice, vítězem Slovenské ligy a to, že ostaní české týmy se do kategorie Amateur bez problémů kvalifikovaly.

Následovala asi 30minutová pauza, a pak začaly skutečné boje o vysněná místa. Čekalo nás 9 zápasů s týmy, na které jsme evidentně měli, takže bylo třeba zhodnotit naše dosavadní počínání a změnit taktiku. Z nějakého záhadného důvodu ovšem k přehození hráčů, a tedy i taktice, nedošlo, což mělo za následek podprůměrné výkony na hřišti. Navíc se naši zadáci potýkali s nefunkčností zvukových zásobníků Reloader B. Po jejich výměně za klasické “vejce“ již bylo vše OK, ale to už bylo pozdě. Z pěti sobotních zápasů se nám podařilo vyhrát pouze jeden. Co dodat…

Po celodenním běhání mezi nafukovacími nesmysly bodla sprcha a hromadný přesun do nějaké putiky. Jako předvoj jsme vyslali Čočíka, který měl za úkol najít vhodné útočiště. Jaké bylo naše překvapení, když se rozdrnčel telefon a v něm zaznělo: “Mají tu točenou Plzeň, ale nesmí se tu kouřit!“. Kuťa měl dilema. Buď chlemtat točený nebo si zakouřit. Nakonec podlehl kvasnicím a my šli vstříc pořádné večeři a pivu. Jaké bylo Kuťovo rozčarování, když mu spocený číšník přinesl lahvovou třetinku Plzně. Následoval jen výmluvný pohled Čočíka…

První hra začínala v 9 hod. a bylo třeba být na hřišti včas, abychom mohli ještě přehodnotit systém hry. Cíl byl jediný, hrát jinak než v sobotu. Zásadní ovšem byla výměna hráčů a jejich pozic tak, aby hrál každý to, co umí. Ráno nás Rosťa opustil, takže nezbylo, než se přizpůsobit. Útok – Kuba, Imp. Obrana – Kuťa, Čočík a Mates. A ono to najednou šlo. Ze zbývajících 4 zápasů jsme vyhráli všechny a většinou bez ztráty jediného hráče. Bohužel ani tento nedělní výkon nestačil na lepší umístění, než 5. místo.

Celkově se jednalo o velmi vydařený turnaj. Oraganizátorům patří pochavala za výborně připravené hřiště, zázemí a dostatečně pružné (někdy až moc) rozhodčí. Díky také patří Hogenovi za organizaci dopravy hráčů, coby zmrzlých tresek :-) a v neposlední řadě bych také rád poděkoval Kuťovi, Čočíkovi, Rosťovi, Matesovi a Kubovi za skvělou hru. Blahopřejeme týmu Troja za skvělé 4. místo.

Perlička na závěr. Na turnaji se vystřílelo přes půl milionu kuliček (viz foto kontejneru)! Sportovního hráče toto číslo ovšem asi nepřekvapí.


Imp
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kategorie Amateur
1. Bullets 1 – HUN
2. APG Factory Team – SWE
3. Bullets 2 – HUN
4. TROJA – CZ
5. Fast Fingers – CRO
6. RAMPAGE – CZ
7. Nitro Express – HUN
8. Tornádó – HUN
9. Pretoriánusok – HUN
10. ORCA KILLERS – CZ
11. Big Foot – HUN

Kategorie Novice
1. X-treme Levice – SK
2. Matrix-Ghostbusters - CRO
3. Dark Shadows – HUN
4. Dark Angels – SK
5. RATS – CZ
6. Nitro Kids – HUN
7. Picassok SE – HUN
8. Lone Wolf – HUN
9. Balkan Express – HUN
10. Ámokfutók - HUN


 Zpět


Copyright © 2003 - 2017

| Půjčovna čtyřkolek | Gamestation | Army Park Ořechov | Armyshop - westarmy | Adrex |